Get Adobe Flash player

Archiwum Autora

RZEWNICA 2019

W dniu 25 czerwca 2019 r. o godz. 16.00 w sali gimnastyczne LO Ciechocinek przy ul. Kopernika 1 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące obozu. Będzie można również uzupełnić opłatę za obóz.

OBÓZ REKREACYJNO-SPORTOWY 2019

Planujemy zorganizować obóz rekreacyjno-sportowy w Rzewnicy – RZEWNICA 2019. Obóz odbędzie się 15.08. – 25.08. 2019 – koszt całkowity ok. 800,- zł. Prosimy zainteresowanych rodziców o zdeklarowanie chęci udziału dziecka w obozie do dnia 25 kwietnia 2019r. Deklaracje oraz 200,- zł wpisowego można wpłacić u p. Agnieszki lub p. Tomka na basenie.

Rzewnica 2018

15 sierpnia 2018

Podróż do Rzewnicy minęła bez problemów. O  godzinie 17.30 byliśmy na miejscu. Tutaj przywitanie z gospodarzami obiektu, zakwaterowanie, rozpakowanie i o 18.30 obiadokolacja. Po kolacji spotkanie uczestników – zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa, organizacją obozu oraz zarysem programu, który w znacznej mierze zależny jest od pogody. O godzinie 10,00 cisza nocna.

16 sierpnia 2018

Rano przywitała nas piękna pogoda. Dzień zaczęliśmy rozruchem porannym, później toaleta poranna, pyszne śniadanie i porządkowanie pokoi. Następnie plaża, kąpiele w wodzie oraz pierwsze próby i nauka pływanie kajakiem dla nowych uczestników. Po obiedzie wszyscy popłynęliśmy na długą wycieczkę kajakową po jeziorze. Kolacje o 18.30 i gry drużynowe i zabawy zespołowe.

17 sierpnia 2018

Piękna pogoda od rana. Przed południem plażowanie i kąpiele oraz pływanie motorówką po jeziorze. Po południu starsza grupa  pojechała na wycieczkę rowerową po okolicy. Młodsza grupa pływała i plażowała, niektórzy grali w gry zespołowe na plaży. Po kolacji ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

18 sierpnia 2018

Piękny dzień. Pogoda doskonała. Dzień spędziliśmy głównie na kajakach. Wszyscy uczestnicy pływali po jeziorze. Przepłynięte odległości były różne w zależności od umiejętności. Grupa młodszych uczestników po południu zwiedzała ścieżkę przyrodniczą „Bukowa Dolina”. Po kolacji gry zespołowe na boiskach z piaszczystym podłożem.

19 sierpnia 2018

Dzisiaj rano rozpoczęliśmy współzawodnictwo obozowe. Pierwszym turniejem były wyścigi dwójek  kajakowych. Po zawodach kąpiel, skoki do wody i trening pływacki. Przed obiadem młodsi uczestnicy obozu mogli zdobyć pierwsze umiejętności w prowadzeniu wodnego samochodu. Po obiedzie rozpoczął się indywidualny turniej w badmintona a po kolacji gry zespołowe – m. in. dwa ognie.

20 sierpnia 2018

W dniu dzisiejszym starsza grupa udała się na dwuetapowy spływ połączony z noclegiem w namiotach. Start w miejscowości Nowa Brda nocleg na przystani w Garbatym Moście. Następnego dnia do pokonania ok. 12 km z Garbatego mostu do ośrodka w Rzewnicy. Poniżej zdjęcia z pierwszego dnia spływu.

21 sierpnia 2018

Dzień powrotu ze spływu do ośrodka w Rzewnicy minął ekspresowo. Wszyscy płynęliśmy tak szybko, że odcinek, na który wyliczone były 4 godziny pokonaliśmy w dwie godziny 20 minut. Nawet zdjęć nie zdążyliśmy zrobić z trasy spływu. Pozostali na plaży tworzyli zamki i budowle z piasku.

22 sierpnia 2018

Dzień pełen wrażeń, zabawy i rekreacji. Rano na plaży przy pięknym słońcu były kąpiele i pływanie motorówkami oraz rowerami wodnymi. Po południu grupa starsza pojechała na rajd rowerowy po wyznaczonych ścieżkach rowerowych. Trasę ok 16 km zakończyliśmy w ośrodku w Rzewnicy. Młodsi udali się do Człuchowa, zwiedzali mini zoo oraz korzystali z różnych atrakcji w parku rozrywki. Po kolacji c.d turnieju w Badmintona.

23 sierpnia 2018

Przed południe wypełnił nam turniej siatkówki plażowej. W turnieju wzięły udział trzy drużyny rozgrywając go systemem „każdy z każdym”. Młodsza grupa czas po śniadaniu spędziła na plaży, kąpiąc się i pływając po jeziorze Szczytno rowerami wodnymi i motorówką. Po obiedzie wszyscy bawili się w grę terenową „Podchody”. Po kolacji gry zespołowe na boiskach i… przygotowanie do tzw. zielonej nocy.

24 sierpnia 2018

Dzień przywitał nas deszczowo. To pierwszy i ostatni dzień na obozie z nie najlepszą pogodą. Po śniadaniu porządkowanie domków ( również po „Zielonej nocy”) i podsumowanie konkursu czystości. Następnie pakowanie. O godzinie 12.00 spotkanie uczestników na plaży, podsumowanie obozu, wręczenie nagród i dyplomów za współzawodnictwo obozowe. O 13.30 obiad a o 14.00 pożegnanie z gospodarzami ośrodka i wyjazd do domciu.

Zdjęcia z obozu w Albumie fotograficznym w zakładce „Rzewnica 2018”

Obóz sportowo – rekreacyjny 2018

W tym roku obóz letni sportowo- rekreacyjny odbędzie się w terminie : 15.08 – 24.08. 2018r

Zapisy uczestników obozu, deklarujących swoje uczestnictwo, przyjmuje trener Tomek do końca kwietnia br.

Zdjęcia z poprzednich obozów można obejrzeć  w zakładce: album  fotograficzny.

RZEWNICA 2017 – Zdjęcia z obozu w Albumie fotograficznym

RZEWNICA 2017 – relacja

Relacja z obozu w Rzewnicy 2017

Dzień I

Przejazd z Ciechocinka do Rzewnicy przebiegł bez najmniejszych problemów. Po drodze mijaliśmy wiele wiatrołomów. Na miejscu byliśmy ok. godz. 17.30. Później rozlokowanie w domkach. Przed kolację spotkanie organizacyjne, zapoznanie z regulaminem, podział na grupy i wybór Rady Obozowej. O godzinie 19.00 kolacja.  Po kolacji zapoznanie z plażą, gry i zabawy rekreacyjne do 21.00.

Dzień 2

Deszcz, deszcz, deszcz. Deszczowy poranek zniszczył nasze plany kajakowe. W świetlicy dokonaliśmy wyboru nazw grup domkowych, wykonaliśmy prace plastyczne związane z tematyką obraną przez mieszkańców poszczególnych domków. Po obiedzie znowu deszcz, długotrwała ulewa, która zmusiła nas do pobytu w świetlicy ośrodka. Przygotowaliśmy się do wieczornej zabawy… oczywiście w świetlicy. Jutro zapowiadają słoneczny dzień i z nadzieją czekamy do pięknego poranka.

Dzień 3

Rano poranny rozruch i śniadanie. Do południa wygrzewaliśmy się na plaży w promieniach upragnionego słoneczka. Starsza grupa popłynęła kajakami zwiedzać odległe zakątki jeziora ok. 5 km. Młodsi uczestnicy również opłynęli fragment jeziora ucząc się wiosłowania, zwrotów kajakiem i trzymania właściwego kursu. Po południu pływanie dla chętnych oraz gry i zabawy na plaży a wieczorem zajęcia rekreacyjne siatkówka, ringo, kometka i piłka nożna.

Dzień 4 i 5

Świetna pogoda nie pozwoliła nam siedzieć w ośrodku. Odbyliśmy pieszą wędrówkę do Rzeczenicy. Leśne dukty doprowadziły nas do centrum miasta. Mogliśmy uzupełnić zapasy napoi i chrupek. Starsza grupa zaliczyła spływ Brdą przez najpiękniejszy ( może nie najłatwiejszy) zakątek Rezerwatu Przyrody od stanicy Folbryk do jeziora Szczytno. Młodsza grupa szlifowała umiejętności w wiosłowaniu po jeziorze Szczytno, zwiedzając najpiękniejsze zakątki. Wieczorem gry i zabawa przy ognisku, połączona z pieczeniem kiełbasek i grilowaniem. Zwiedzaliśmy ścieżkę edukacyjną Bukowa Dolina gdzie poznaliśmy lokalne informacje dotyczące roślin i zwierząt żyjących w okolicy jeziora Szczytno i Brdy. Kąpiele w wodzie i plażowanie to również przyjemności, które w tych dniach były w naszym zasięgu z uwagi na bardzo dobrą pogodę. Skorzystaliśmy również z rowerów wodnych i motorówki zwiedzając odleglejsze rejony jeziora. Rozpoczęliśmy turnieje obozowe w badmintona, w ringo oraz strzelecki. A wieczorami dyskoteka przy ognisku i świetna zabawa do późnego wieczora.

Dzień 6

Rozpoczął się turniej eliminacyjny w badmintona oraz turniej trójek  w ringo. Po południu plażowanie. Kąpiel w jeziorze dla chętnych uczestników. Można było skorzystać z pływania rowerem wodnym i motorówką. Wieczorem przy ognisku odbył się pokaz mody obozowej a później wszyscy własnoręcznie mogli upiec przy ognisku kiełbaski i się nimi delektować.

Dzień 7

Następnego dnia od rana pogoda niepewna, dlatego odbyły się gry terenowe – tzw. podchody. Zabawa była świetna. Doszliśmy na punkt widokowy Kaczy Dołek. Popołudniu plastyczne zajęcia w świetlicy wymusił deszcz. Po kolacji ulewa i burza położyły nas do łóżek.

Dzień 8

Znowu deszczowy dzień. Przed południem zabawy integracyjne w świetlicy. Po południu kalambury a wieczorem dyskoteka..

Dzień 9

Rozpoczęliśmy od przygotowań do chrztu i rozegraniu finałów w badmintona. Chrzest odbył się na plaży. Przybył Neptun a całą ceremonię nadzorowały Nimfy i Diabły. Neptun od dwóch lat prawie się nie zmienił tylko trochę zeszpetniał.

Dzień 10

Podsumowanie obozu. Wręczenie nagród. Pakowanie i pożegnanie z kierownictwem, przyjaciółmi i obsługą ośrodka w Rzewnicy. Po drodze zwiedzanie mini ZOO w Człuchowie i przejazd do Ciechocinka. Szczęśliwy powrót i powitanie rodziców.

PARADA 1 MAJA

ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW O GODZ. 15.00 PRZY SALI GIMNASTYCZNEJ LO UL KOPERNIKA 1. NALEŻY UBRAĆ SIĘ STOSOWNIE DO POGODY. ZABIERAMY CZERWONE KOSZULKI KLUBOWE.

Rzewnica 2016 – relacja z obozu

Rzewnica – I dzień
Przejazd z Ciechocinka do Rzewnicy przebiegł bez najmniejszych problemów. Na miejscu byliśmy ok. godz. 18.00. Później rozlokowanie w domkach a o 19.00 obiadokolacja. Po posiłku spotkanie organizacyjne, zapoznanie z regulaminem, podział na grupy i wybór Rady Obozowej. Do 22.00 gry i zabawy rekreacyjne.
Rzewnica – II dzień
Przedpołudnie spędziliśmy na boisku do piłki siatkowej. Rozegraliśmy kilka setów przygotowując się do obozowego turnieju dwójek w piłce plażowej. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn. Po obiedzie wybór nazw grup domkowych, prace plastyczne związane z tematyką obraną przez mieszkańców poszczególnych domków. Wyszliśmy na plażę aby pograń w piłkę nożna plażową oraz gry rekreacyjne. Pobyt na plaży zakończyliśmy tworzeniem figur z piasku. Wieczorem ognisko połączone ze wspólnym śpiewaniem i zabawą.
Rzewnica – III dzień
Przedpołudnie spędziliśmy na wędrówce po leśnych szlakach. Przeszliśmy ok. 10 km do Rzeczenicy. Po obiedzie jedna z grup ok. 16 uczestników rozpoczęła zajęcia kajakowe na wodzie, ćwicząc skręty, obroty, zatrzymania, zawracanie i doskonaląc pływanie w poszczególnych załogach. Druga grupa, niestety, nie zdążyła wsiąść do kajaków z powodu deszczu, który zmienił nasze plany. Deszcz padał już cała noc psując nastroje wszystkich uczestników. Po kolacji kibicowaliśmy naszym siatkarzom w meczu z USA na igrzyskach olimpijskich w Rio 2016.

Rzewnica – IV dzień
Przedpołudnie nadal deszczowe. Zajęcia w świetlicy gry i zabawy świetlicowe, konkursy plastyczne. Po południu grupa młodsza miała zajęcia kajakowe, starsi grali w siatkówkę plażową a wieczorem konkurs piosenki przy ognisku.
Rzewnica – V dzień
Do południa wygrzewaliśmy się na plaży w promieniach upragnionego słoneczka. Starsza grupa popłynęła kajakami zwiedzać odległe zakątki jeziora ok. 5 km. Młodsi uczestnicy zwiedzali jezioro łodzią motorową. Po południu zabawa w podchody a wieczorem zajęcia rekreacyjne siatkówka, kometka piłka nożna.
Rzewnica – VI dzień
Przed południem rozpoczął się turniej eliminacyjny dwójek w siatkówce plażowej oraz plażowanie i kąpiel w jeziorze. Można było skorzystać z pływania rowerem wodnym i motorówką. Po południu wycieczka/rejs tratwą wokół jeziora. Wieczorem przy ognisku odbył się pokaz mody obozowej a później wszyscy własnoręcznie mogli upiec przy ognisku kiełbaski i się nimi delektować.
Rzewnica – VII dzień
Znowu deszcz, ulewa od rana. Dobrze, że mamy dużą świetlicę i dużo różnych gier planszowych.

Rzewnica – VIII dzień

Przed południem zajęcia na kajakowe. Popłynęliśmy w kierunku ujścia Brdy z jeziora Końskiego. Dzisiaj był słoneczny dzień więc korzystaliśmy z kąpieli po południu. Po obiedzie również zakończyliśmy turniej piłki siatkowej plażowej. Poniżej fotoreportaż z różnych dni naszego pobytu w Rzewnicy.

Rzewnica – IX dzień

Od rana deszcz. Dobrze, że mamy dużą świetlicę i dużo różnych gier planszowych. Po południu przestało padać, rozegraliśmy eliminacje turnieju „Badmintona plażowego”. W tym samym czasie grupa starsza popłynęła kajakami po rzece Brdzie pokonując najpiękniejszy i najtrudniejszy jej odcinek. Po kolacji ognisko, pieczenie kiełbasek i… tzw. „zielona noc”.

Rzewnica – X dzień

Przed południem finały badmintona, pływanie motorówką po jeziorze oraz ostatnia kąpiel. Przed obiadem jeszcze pakowanie. Po obiedzie podsumowanie obozu wyróżnienie i wręczenie nagród dla uczestników, pożegnanie i podróż do domu.

Zdjęcia z obozu w albumie fotograficznym w zakładce RZEWNICA 2016

 

Rozpoczęcie zajęć na basenie w roku szkolnym 2015/2016 odbędzie się 7 września 2015r.

7 września zaczynamy kontynuację zajęć na basenie dla wszystkich grup, które zaczęły naukę w roku ubiegłym i w latach wcześniejszych (nie trzeba ponownie zapisywać dzieci na zajęcia:)  Zajęcia odbywać się będą zgodnie z harmonogramem sprzed wakacji.

Zapisy do nowych grup dla dzieci w wieku 6-7-8 lat odbędą się 26 września (sobota) od godziny 8 rano (tylko telefonicznie)  pod numerem telefonu 601 275 284, zapisy przyjmuje Agnieszka Paczek.

Poniżej trenerzy prowadzący zajęcia w UKS „KURORT” od lewej: Tomek Sikorski, Iwona Szczawińska, Jurek Smykowski, Agnieszka Paczek, Gosia Lebiedziewicz, Jacek Surkont.

Życzymy bezpiecznych i kolorowych wakacji !

RZEWNICA

Zdjęcia z obozu w Rzewnicy zostały przeniesione do albumu fotograficznego pt. : „RZEWNICA 2015”.