Get Adobe Flash player

Archiwum Autora

Mława 22-23 kwietnia 2017r. ,, Ogólnopolskie zawody o puchar burmistrza miasta Mława”

Wiosenna edycja  zawodów w Mławie była sprawdzianem formy pływackiej dla ponad pięciuset zawodników, którzy reprezentowali czterdzieści  klubów z całego kraju. Z Ciechocinka na zawody pojechało dziewięcioro pływaków ,,Kurortu”, zdobywając dziesięć medali.

Wiktoria Górecka wywalczyła brązowy medal w stylu klasycznym na dystansie 100 metrów.

Oliwia Dziarska trzy razy stawała na najwyższym stopniu podium, wygrywając rywalizację na 50 i 100 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem zmiennym. Oprócz tego przywiozła z Mławy dwa srebrne krążki za wyścigi na 50 metrów w stylu dowolnym i motylkowym. W klasyfikacji generalnej piętnastolatek Oliwia zajęła trzecie miejsce.

Michał Kulpa zdobył trzy złote medale w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem dowolnym. W finale sprintu na 50 metrów stylem dowolnym zajął drugie miejsce. Michał odebrał statuetkę dla najlepszego pływaka zawodów w kategorii open.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego startu.

 

BRODNICA 26.11.2016R. ZAWODY PŁYWACKIE ,, NADZIEJE OLIMPIJSKIE”

Ponad trzystu pływaków z dwudziestu jeden klubów uczestniczyło w zawodach w Brodnicy. Z Ciechocinka pojechało dwudziestu ośmiu reprezentantów. Zawody były przeznaczone dla dzieci urodzonych w roku 2004 i młodszych. Dla niektórych uczestników były to pierwsze starty na zawodach, ale z Brodnicy pływacy ,,Kurortu” przywieźli dwanaście medali i poprawili swoje rekordy życiowe.

Dziesięcioletnia Aleksandra Odważna wywalczyła brązowy medal w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym.

Oliwia Nowak zdobyła srebrny medal w sprincie na 50 metrów stylem dowolnym i brązowy na dystansie dwa razy dłuższym w kategorii jedenastolatek.

Najszybsza w sprincie na 50 metrów stylem klasycznym była Marta Kucharska, na dystansie dwa razy dłuższym zajęła drugie miejsce w kategorii jedenastolatek.

Złoty medal w kategorii dziewcząt dwunastoletnich  na 50 metrów stylem dowolnym  wywalczyła Katarzyna Domanowska. Oprócz tego Kasia zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na 100 metrów w tym samym stylu i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nasi dwunastoletni  chłopcy przywieźli z Brodnicy pięć medali.

Stanisław Milewski wygrał rywalizację  na 100 metrów stylem grzbietowym.

Złoty medal zdobył Igor Stroksztejn w sprincie  na 50 metrów stylem klasycznym i srebrny na 100 metrów w tym samym stylu. Igor został sklasyfikowany na drugim miejscu najlepszych dwunastolatków.

Dwa medale i tytuł najlepszego zawodnika zawodów w kategorii dwunastolatków zdobył Kamil Broda. Wygrał sprint na 50 metrów stylem dowolnym i był drugi na 100 metrów w tym samym stylu.

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy udanego startu.

 

 

PŁOCK 25-26.11.2016 r. XIV MEMORIAŁ CEZAREGO PIÓRKOWSKIEGO

Dobrze spisali się  Oliwia Dziarska i Michał Kulpa podczas memoriału rozegranego na pływalni ,,Podolanki” w Płocku. W zaciętej rywalizacji w której uczestniczyło około trzystu pływaków nasi zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony i udało im się zająć wysokie miejsca.

Oliwia zdobyła dwa brązowe medale w sprintach na 50 metrów stylem dowolnym i klasycznym.

Michał przywiózł z Płocka cztery krążki. Złote medale otrzymał wygrywając wyścigi na 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem zmiennym. Dwa razy był drugi na mecie w stylu grzbietowym na dystansach 50 i 100 metrów. Pozwoliło mu to zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej piętnastolatków.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.

img_4491 img_4502

 

PŁYWACY ,, KURORTU” CIECHOCINEK MEDALISTAMI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH.

21. 11.2016 roku na pływalni w Toruniu rozegrano Mistrzostwa Województwa Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu. Zawodnicy  rywalizowali na dystansach pięćdziesięciu metrów w poszczególnych stylach i stu metrów stylem zmiennym. Każdy zawodnik może wystartować tylko w dwóch konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Pływacy naszego klubu reprezentowali szkoły do których uczęszczają. Oliwia Dziarska, uczennica drugiej klasy Niepublicznego Gimnazjum w Ciechocinku  wywalczyła dwa brązowe medale w stylu dowolnym i klasycznym. Nieznacznie szybsze były od niej starsze zawodniczki ze Gimnazjum nr54 w Bydgoszczy, które jest szkołą mistrzostwa sportowego.

Pozostała grupa wychowanków ,,Kurortu” w składzie: Kinga Broda, Wiktoria Górecka, Bartosz Żuchowski, Michał Kulpa , Patryk Macewicz i Mikołaj Pasternacki broniła barw Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku.

Wiktoria Górecka zajęła punktowane siódme miejsce stylem dowolnym.

Mikołaj Pasternacki  uplasował się na ósmym  miejscu stylem dowolnym i czwartym stylem grzbietowym.

Michał Kulpa dwukrotnie zdobył mistrzostwo województwa pokonując swoich rywali w stylu dowolnym i grzbietowym. Jest pierwszym uczniem w historii szkoły, któremu udało się zdobyć aż dwa złote medale w tak prestiżowych zawodach.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

img_4440img_4448img_4432

Mława 12-13 listopad 2016r. ,, Ogólnopolskie zawody o puchar burmistrza miasta Mława”

Tegoroczne  zawody w Mławie to pierwszy sprawdzian formy  naszych pływaków po przerwie wakacyjnej. Na Mazowsze pojechała dziesiątka zawodników z Ciechocinka, która podczas dwudniowych zmagań na pływalni kolejny raz pokazała, że nasze miasto jest liczącym się ośrodkiem pływackim.

W jesiennej rundzie rywalizowało czterdzieści klubów, które zgłosiły do Mławy około pięćset zawodników. Pierwszego dnia w bloku porannym przeprowadzono eliminacje sprintów na 50 metrów, które wyłoniły najszybszych sześciu uczestników finałów w poszczególnych stylach i kategoriach. Po południu rywalizowali oni w wyścigach, które mają uroczystą oprawę i tworzą szczególną atmosferę na pływalni, a wszyscy pływacy w nich startujący nagradzani są okolicznościowymi dyplomami. Dzięki udanym startom naszych pływaków spiker zawodów często wymawiał nazwę naszego miasta zapraszając ich do kolejnych dekoracji.

Reprezentacja UKS ,, Kurort” Ciechocinek zdobyła 22 medale i zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej klubów uczestniczących w zawodach. Medale zdobywali:

Kucharska Marta- brązowy, konkurencja 100 metrów stylem klasycznym jedenastolatek.

Nowak Oliwia-  brązowy, konkurencja 50 metrów stylem dowolnym jedenastolatek.

Górecka Wiktoria –  dwa brązowe w konkurencjach 50 i 100 metrów stylem klasyczny  m czternastolatek.

Dziarska Oliwia- złoty, konkurencja 50  stylem klasycznym.

– dwa srebrne w  konkurencjach 50  stylem dowolnym i 100 metrów stylem klasycznym.

– brązowy, w konkurencji  100 metrów stylem zmiennym czternastolatek.

Matusiak Filip – dwa złote w konkurencjach 50  stylem motylkowym  i 50 metrów stylem klasycznym.

– dwa srebrne w  konkurencjach 50  stylem dowolnym i 100 metrów stylem klasycznym.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej dwunastolatków.

Pasternacki Mikołaj- trzy srebrne w konkurencjach 50 metrów stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym.

– dwa brązowe w konkurencjach 100 metrów stylem dowolnym i grzbietowym.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej piętnastolatków.

Kulpa Michał- pięć złotych w konkurencjach 50, 100, 200 metrów stylem grzbietowym, 50 metrów stylem dowolnym.

i 100 metrów stylem zmiennym. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej piętnastolatków.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

img_0141 img_0173 img_0187 img_0195img_4290img_4298img_4315img_4358

 

 

MŁAWA 23-24.04.2016 r. ,,Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława”

Kolejny raz zawodnicy z Ciechocinka pojechali do Mławy, gdzie podczas dwudniowej rywalizacji na pływalni zmagało się ponad 400 zawodników z 31 klubów z całego kraju. Zawody w Mławie rozgrywane są dwa razy w roku (wiosną i jesienią) i mają ugruntowany prestiż w środowisku pływackim. W tegorocznej wiosennej edycji nie padły co prawda rekordy Polski, ale rywalizacja była bardzo zacięta. Sprinty na 50 metrów rozgrywane są  systemem porannych eliminacji,  z których najlepszych sześciu zawodników bierze udział w popołudniowych finałach.

Do Mławy pojechało ośmioro zawodników ,,Kurortu” i zdobyli dwanaście medali. Bartosz Żuchowski zdobył brązowy medal w finale sprintu na 50 metrów stylem klasycznym trzynastolatków. Filip Matusiak był trzeci na 200 metrów stylem dowolnym dwunastolatków. Największe sukcesy odnieśli nasi piętnastoletni  pływacy : Mikołaj Pasternacki wywalczył złoty medal w sprincie na 50 metrów stylem klasycznym i trzy razy odbierał brązowe medale za konkurencje 50 , 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym. Michał Kulpa przywiózł z Mławy pięć medali: trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium wygrywając rywalizację w wyścigach na 50 i 200 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem zmiennym. Oprócz tego dwa razy był drugi w wyścigach  na 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym. Michał zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG_2080IMG_2125

 

W Poszukiwaniu Talentów I Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod Patronatem Burmistrza Miasta Rypin

Na nowej pływalni w Rypinie w sobotę 09.04.2016 roku rozegrano pierwsze zawody. Na pięknym obiekcie rywalizowało ponad 500 dzieci z 35 klubów z całego kraju. Do Rypina pojechało 14 młodych zawodników z Ciechocinka. Dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu. Filip Matusiak wywalczył dwa srebrne medale w wyścigach na dystansie 100 metrów stylem klasycznym i zmiennym. Sztafeta mieszana w konkurencji 4×50 metrów stylem zmiennym w składzie: Stanisław Milewski, Oliwia Marjańska, Filip Matusiak i Katarzyna Domanowska zdobyła brązowy medal.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

IMG_2419IMG_2406IMG_2418IMG_2409

MICHAŁ KULPA NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM ,,X WIELKANOCNYCH ZAWODÓW PŁYWACKICH” W BYDGOSZCZY.

IMG_2004IMG_1998

W sobotę 02.04.2016 roku na pływalni w Bydgoszczy odbyły się jubileuszowe ,,X Wielkanocne Zawody Pływackie”,w których startowało 410 zawodników z 16 klubów naszego makroregionu. Michał Kulpa wygrał zdobył złoty medal w rywalizacji na 100 metrów stylem dowolnym przepływając ten dystans w bardzo dobrym czasem 55,56 sekund.  Długość  200 metrów stylem zmiennym dwóch zawodników  przepłynęło  w jednakowym  czasie 2,16,31 sekund, ale sędzia wskazał jako zwycięzcę pływaka  z Bydgoszczy. Nie miało to wpływu na wynik klasyfikacji generalnej, którą zdecydowanie wygrał zawodnik z Ciechocinka, pokonując najlepszych rówieśników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

Gratulujemy.

 

HANZA PAŁAC CUP XVIII GRUDZIĄDZKI PUCHAR ORKI 19,03,2016

Jak co roku na grudziądzkiej pływalni odbyły się zawody w których rywalizowało około dwustu zawodników z dwudziestu jeden klubów z naszego regionu. UKS,, Kurort” reprezentowała dziewiątka zawodników. którzy z Grudziądza przywieźli osiemnaście medali.  Zawodnicy uczestniczący w zawodach muszą przepłynąć swoje dystanse wszystkimi stylami. Młodsze kategorie wiekowe ( do lat czternastu) rywalizują w wyścigach na 50 metrów, a starsi muszą pokonać cztery długości basenu czyli 100 metrów.  Czasy uzyskane w poszczególnych stylach sumują się i w ten sposób powstaje klasyfikacja generalna w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii chłopców dwunastoletnich zwyciężył Filip Matusiak, który wygrał wszystkie starty indywidualne dzięki czemu mógł cieszyć się statuetką najlepszego zawodnika zawodów. Stanisław Milewski był drugi na 50 metrów stylem dowolnym , grzbietowym i motylkowym zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dwunastolatków. Kamil Broda był trzeci w sprincie na 50 metrów stylem dowolnym i trzeci w tej samej klasyfikacji. Bartosz Żuchowski dwa razy był drugi w sprincie na 50  metrów stylem grzbietowym i motylkowym i zajął trzecie miejsce na tym samym dystansie stylem klasycznym  Sztafeta w składzie Stanisław Milewski, Filip Matusiak, Bartosz Żuchowski i Kamil Broda wywalczyła drugie miejsce  w wyścigu sztafetowym 4X50 metrów stylem zmiennym. Michał Kulpa wygrał wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym i był drugi na 100 metrów stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej piętnastolatków zajął trzecie miejsce.

W klasyfikacji klubowej zawodnicy ,, Kurortu” zajęli piąte miejsce.

Gratulujemy udanego startu.

IMG_1940

 

POZnań INTERNATIONAL SWIMMING CUP 19-21.02.2016r. Poznań

Przez trzy dni na pływalni term maltańskich w Poznaniu ponad tysiąc pływaków walczyło o medale. Jest to największa impreza pływacka w Polsce i w tym roku rywalizowali zawodnicy z różnych państw, którzy reprezentowali 109 klubów. Z Ciechocinka do Poznania pojechało dwóch zawodników,, Kurortu”: Michał Kulpa i Mikołaj Pasternacki. Obaj udanie przeszli eliminacje w sprintach na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym i dostali się do finałów. Mikołaj zajął siódme miejsce w finałach sprintów na 50 metrów stylem dowolnym i  był ósmy stylem grzbietowym. Dobrze w Poznaniu pływał Michał Kulpa pięć razy stając na podium.  W finale 50 metrów stylem dowolnym był piąty, a w stylu grzbietowym na tym samym dystansie wywalczył srebro. Taki sam medal zdobył w stylu grzbietowym na dystansie 100 metrów nieznacznie przegrywając z reprezentantem Białorusi. W rywalizacji na dystansie 200 metrów w tym samym stylu Michał był najszybszy i wywalczył złoty medal. Dwa pozostałe srebra były efektem dobrych startów stylem zmiennym na dystansach 100 i 200 metrów.

Gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów.

IMG_1808 IMG_1800

IMG_1806IMG_1829

 

IMG_1843