Get Adobe Flash player

Aktualności

Świetna forma pływaków!

18 maja w Płocku  pływacy  UKS „ Kurort”  reprezentowali barwy miasta i  swojego klubu na II Rundzie Otwartych Mistrzostw Dzieci o Puchar Dyrektora MZOS Płock.

Zawody podzielone były na 2 rundy. W rundzie I, która odbyła się 13 kwietnia nasi pływacy zdobyli łącznie 16 medali. W rundzie II,  18 zawodników przywiozło aż 28 medali w swoich kategoriach wiekowych.

1. Wiktoria Górecka – 50 m DOWOLNY – SREBRNY MEDAL, 50m GRZBIETOWY – ZŁOTY MEDAL, 50m KLASYCZNY- ZŁOTY MEDAL

2. Maria Wiśniewska -50 m DOWOLNY – SREBRNY MEDAL, 50m GRZBIETOWY – SREBRNY  MEDAL, 50m KLASYCZNY – BRĄZOWY MEDAL

3. Zofia Zuchniak – 25m DOWOLNY- ZŁOTY MEDAL, 25m GRZBIETOWY- SREBRNY MEDAL,

4. Karolina Klamecka – 25m DOWOLNY- BRĄZOWY MEDAL

5. Katarzyna Domanowska – 25m GRZBIETOWY BRĄZOWY MEDAL, 25m KLASYCZNY – BRĄZOWY MEDAL,

6. Anna Klamecka – 25m  KLASYCZNY- ZŁOTY MEDAL, 25m MOTYLKOWY – ZŁOTY MEDAL

7. Oliwia Nowak – 25m KLASYCZNY – ZŁOTY MEDAL, , 25m MOTYLKOWY – ZŁOTY MEDAL

8. Leon Pańka – 25m DOWOLNY –  BRĄZOWY MEDAL, 25 m GRZBIETOWY – SREBRNY MEDAL, 25 m  KLASYCZNYM – BRĄZOWY MEDAL

9. Stanisław Milewski – 25m GRZBIETOWY – ZŁOTY MEDAL, 25m KLASYCZNYM – SREBRNY MEDAL, 25m MOTYLKOWY – SREBRNY MEDAL

10. Jakub Gotowicz – 25m KLASYCZNY –ZŁOTY MEDAL, 25m GRZBIETOWY –  BRĄZOWY MEDAL

11. Bartosz Żuchowski – 50m KLASYCZNY –ZŁOTY MEDAL, 50m GZBIETOWY – SREBRNY MEDAL

12. Radosław Świtoński – 50m KLASYCZNY –SREBRNY MEDAL, 50m MOTYLKOWY –BRĄZOWY MEDAL

13. Kamil Broda – 25m MOTYLKOWY – BRĄZOWY MEDAL

Na zawodach w Płocku zostały także przyznane nagrody indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych za najlepsze starty w dwóch rundach, wśród naszych pływaków takimi nagrodami zostali wyróżnieni: Oliwia Nowak i Bartosz Żuchowski.  W klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce. 

Również w maju  trzech zawodników  naszego klubu: Oliwia Dziarska, Michał Kulpa i Mikołaj Pasternacki wzięło udział w Bałtyckich Nadziejach Olimpijskich 2013 w Gdańsku, które odbyły się 13 maja 2013

We współzawodnictwie brało udział ponad 500 zawodników i zawodniczek. W silnej konkurencji nasi młodzi pływacy zdobyli bardzo wysokie miejsca:

Mikołaj Pasternacki – 4 miejsce 50m stylem dowolnym i 5 miejsce na 100m stylem dowolnym.

Oliwia Dziarska – srebro – 50m stylem dowolnym i brązowy medal na 50m stylem klasycznym.

Michał Kulpa – srebro – 50m stylem dowolnym i złoty medal na 100m stylem grzbietowym.

Serdecznie gratulujemy pływakom i ich trenerom Tomaszowi Sikorskiemu i Jackowi Surkontowi.

 

WYNIKI  VI  MEMORIAŁU IM. ZDZISŁAWA KOMOSIŃSKIEGO W PŁYWANIU.

80 m stylem zmiennym- kat. open

DZIEWCZĘTA

1.Kowalewska Patrycja   – 1;03,25

2.Dziarska Oliwia             – 1;05,18

3.Litwin Joanna                – 1;08,92

CHŁOPCY

1.Szczerbetka Mateusz  – 0;55,51

2.Klamecki  Jan                – 0;56,23

3.Kowalewski Mateusz   – 1;03,66

4.Szczerbetka Łukasz      – 1;03,74

5.Kulpa Michał                – 1;06,36

6.Hołda Miłosz               – 1;09,36

7.Pasternacki Mikołaj    – 1;09,40

8.Maćkowiak Michał       – 1;12,12

20m z deską na plecach ? kat.2007 , 2006

DZIEWCZĘTA

1.Klamecka Karolina    – 0;45,41

2.Zuchniak Maria         – 0;46,72

CHŁOPCY

1.Zwierzchowski Maks             – 0;35,58

2.Wiśniewski Robert                – 0;38,09

3.Oleśkowski Julian                  – 0;41,50

4.Buczko Kryspin                      – 0;44,47

20m na plecach z deską ? kat.2005 , 2004

DZIEWCZĘTA

1.Świeczkowska Ola     – 0;39,07

2.Hofman Marta          – 0;40,78

3.Hoczyk  Maria           – 0;41,90

4.Hoczyk Tosia              – 0;43,69

5.Deręgowska Kasia     – 0;44,97

6.Zawilska Marzena  –   0;45,88

7.Tomaszewska Joanna ? 0;47,88

CHŁOPCY

1.Cichocki Karol             – 0;40,64

2.Herba Szymon            – 0;41,60

3.Świerszcz Piotr           – 0;41,74

4.Rytter Radek              – 0;47,76

5.Pol Gracjan                  – 0;50,68

6.Kokowicz Michał         – 0;57,19

20m na plecach ? kat. 2004 i młodsi

DZIEWCZĘTA

1.Kulpa Julia                  – 0;27,24

2.Nowak Oliwia            – 0;27,31

3.Małecka Łucja           – 0;30,82

4.Wysocka Ola               – 0;30,99

5.Przekwas Hanna        – 0;33,19

6.Doligalska Hanna       – 0;33,21

7.Hofman Justyna         – 0;36,26

CHŁOPCY

1.Stępkowski Dominik    – 0;29,72

2.Centkowski Bartłomiej ? 0;30,07

3.Dzwonkiewicz Alan       – 0;31,41

4.Anamian Jurik               – 0;35,69

5.Wiśniewski Konrad      – 0;36,29

6.Dołgoń Szymon            – 0;39,29

20m stylem grzbietowym ? kat. 2001 i młodsi

DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY(razem)

1.Wesołowska Weronika ? 0;23,70

2.Stachowiak Mikołaj       –  0;28,02

3.Rutkowski  Mikołaj        – 0;39,13

4.Marendowska Martyna ? 0;45,61

20m stylem dowolnym ? kat 2003 i młodsi

DZIEWCZĘTA

1.Domanowska Kasia        – 0;23,84

2.Jędrzejewska Michalina   – 0;24,13

3.Zuchniak  Zosia                 – 0;25,64

4.Mariańska  Oliwia            – 0;27,92

5.Krauze Zuzia                    – 0;27,92

CHŁOPCY

1.Milewski Staś                 – 0;17,31

2.Pańka   Leon                  – 0;18,66

3.Żukowski Bartek          – 0;20,15

4.Kraszewski  Jakub         – 0;22,18

5.Matusiak Filip                – 0;24,04

6.Wituski Bruno               – 0;26,41

7.Iwiński Szymon             – 0;29,97

40m stylem grzbietowym ? kat. 2003 i młodsi

DZIEWCZĘTA

1.Klamecka Anna                  – 0;43,41

2.Lewandowska Weronika  – 0;55,98

3.Lewandowska  Karolina    – 0;56,55

4.Kołowrocka Małgosia        – 1;03,24

CHŁOPCY

1.Gotowicz Jakub           – 0;38,71

2.Broda Kamil                 – 0;47,32

3.Mariański Marcin        – 0;56,32

4.Lewandowski Marcin  – 1;02,46

40m stylem grzbietowym kat. 2001 i młodsi

DZIEWCZĘTA

1.Bartczak Martyna           – 0;42,99

2.Wiśniewska  Julia           – 0;44,83

3.Wienconek  Julia            – 0;46,60

4.Ferenc Julia                     – 0;49,17

5.Zielińska Weronika         – 0;53,60

6.Lamparska Wiktoria       – 0;56,24

7.Wawrzyniak   Agnieszka ? 0;56,51

8.Łączkowska Julia              – 0;57,96

9.Kraszewska  Wiktoria      – 1;01,99

CHŁOPCY

1. Masłowski Michał         – 0;45,30

2.Buczko Sebastian           – 0;46,75

3.Zalewski Maks                – 0;52,74

4.Gostyński  Miłosz           – 0;56,18

40m stylem grzbietowym kat.1998 i młodsi

DZIEWCZĘTA

1.Wiśniewska Malinka        – 0;37,79

2.Wysocka  Marzena            – 0;38,35

3.Bartczak  Dominika           – 0;40,63

4.Serafin  Malwina               – 0;46,68

CHŁOPCY

1.Gostyński  Łukasz              – 0;40,90

2.Masłowski  Kacper            – 0;45,45

3.Kuberski Wojciech             – 0;55,80

4.Zygmański  Mateusz         – 0;59,37

40m stylem klasycznym kat. 2000 i młodsi

DZIEWCZĘTA

1.Nowak Natalia                 – 0;41,34

2.Stawecka Julia                  – 0;41,66

3.Miś  Agata                        – 0;41,94

4.Zalewska Melania           – 0;45,01

5.Kołowrocka Zofia             – 0;50,74

CHŁOPCY

1.Zaporski Hubert               – 0;39,46

2.Jędrzejewski  Mikołaj      – 0;44,02

3.Męczyński  Olgierd          – 0;48,80

4.Milewski  Adam               – 0;54,45

40m stylem dowolnym kat. 2001 i młodsi

DZIEWCZĘTA

1.Górecka Wiktoria           – 0;31,70

2.Broda  Kinga                   – 0;34,40

3.Szopa  Anna                    – 0;37,31

4.Puchalska  Milena          – 0;39,48

5.Zaporska Martyna          – 0;46,41

6.Buze  Bianka                   – 0;47,21

CHŁOPCY

1.Świtoński  Radek       – 0;36,75

2.Stolarski  Kacper       – 0;37,96

3.Męczyński Maks        – 0;38,31

4.Świerszcz Adam         – 0;39,38

40m stylem dowolnym ? grupa sportowa

DZIEWCZĘTA

1.Kowalewska Patrycja   1996r       – 0;25,40

2.Dziarska  Oliwia            2002r       – 0;25,84

3.Litwin  Joanna               1997r       – 0;27,00

4.Klamecka Julia               2001r       – 0;32,16

CHŁOPCY

1.Szczerbetka Mateusz    1997r      – 0;21,28

2.Klamecki  Jan                  1996r      – 0;22,48

3.Kowalewski Mateusz     1997r     – 0;25,24

4.Szczerbetka Łukasz        1999r      – 0;25,27

5.Kulpa Michał                   2001r     – 0;26,34

6.Pasternacki Mikołaj        2001r     – 0;27,02

7.Hołda  Miłosz                  1999r      – 0;27,94

8.Maćkowiak  Michał        2000r      – 0;29,46

                                                                                                                                                                                                

28 i 29 kwietnia pływacy KURORTU brali udział w ogólnopolskich zawodach w Mławie. W dwudniowej rywalizacji na basenie brało udział 28 klubów,około 450 zawodników. 16-tu zawodników z Ciechocinka zdobyło w sumie 13 medali.
ZŁOTE MEDALE: DZIARSKA JULIA- 15lat-50m motyl
DZIARSKA OLIWIA- 10lat-50m dowolny
DZIARSKA OLIWIA – 10lat -50m klasyk
DZIARSKA JULIA – 15lat- 100m zmienny
SREBRNE MEDALE:KOWALEWSKA PATRYCJA-16lat-50m grzbiet
SZCZERBETKA MATEUSZ – 15lat- 50m klasyk
DZIARSKA OLIWIA – 10lat – 100m klasyk
SZCZERBETKA MATEUSZ- 15lat-100m klasyk
KOWALEWSKA PATRYCJA -16lat- 100m grzbiet
BRĄZOWE MEDALE:LITWIN JOANNA – 16lat- 50m grzbiet
KULPA MICHAŁ – 11lat- 50m grzbiet
DZIARSKA JULIA – 15lat- 50m klasyk
KULPA MICHAŁ 11lat – 100m grzbiet

Zdjęcia z zawodów w albumie fotograficznym 2012 – Zawody w Mławie 28 – 29. 04.2012

Zajęcia w okresie świąt majowych.

W przyszłym tygodniu w dniu 1 i 3 maja zajęcia na basenie są odwołane. Wszystkie dzieci z grup poniedziałkowo – środowych i wtorkowo – czwartkowych mogą przyjść na zajęcia w poniedziałek (30.04) i środę (2.05) w godzinach od 16.00 do 18.00. Charakter zajęć : zabawowo – rekreacyjny.

MŁODZI PŁYWACY ?KURORTU  CIECHOCINEK? Z WORKIEM MEDALI

 W dniu 26.11.2011 r. w Brodnicy odbyły się Zawody Pływackie o Błękitną Wstęgę Drwęcy ? Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Młodzików 12 letnich.

Z gościnnej Brodnicy przywieźliśmy 13 medali !

1 złoty medal

Michał Kulpa                  100m   s. grzbietowym

5 srebrnych medali:

Wiśniewska Maria        50m   s. dowolnym

Dziarska Oliwia              50m   s. klasycznym

Maćkowiak Michał       50m    s. motylkiem

Szczerbetka Łukasz    100m    s. klasycznym i 50m    s. klasycznym

7 brązowych medali:

Dziarska Oliwia              50m    s. dowolnym

Wiśniewska Maria        50m     s. grzbiet

Gotowicz Jakub               50m    s. klasyczny

Kulpa Michał                    50m    s. grzbiet

Pasternacki Mikołaj     50m    s. klasycznym

Hołda  Miłosz                   50m    s. klasycznym i 100m    s. klasycznym

UDANY START NASZYCH ZAWODNIKÓW W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA KUJ-POM GIMNAZJÓW W PŁYWANIU !

Mistrzostwa odbyły się w Toruniu 21.11.2011r

Brązowy medal Mistrzostw Województwa Kuj-Pom zdobyła JULIA DZIARSKA na 50m st. motylkowym – 0;33,54 .

Ponadto w pierwszej dziesiątce plasowali się:

KLAMECKI JAN  6 miejsce-50m st.motylkowym – 0;30,84

SZCZERBETKA MATEUSZ  8 miejsce -50m st.klasycznym – 0;34,75

KLAMECKI JAN  9 miejsce ? 50m st.grzbietowym ? 0;34,75

SZTAFETA DZIEWCZĄT w składzie: KOWALEWSKA, DZIARSKA, LITWIN, DRZEWIECKA  6 miejsce ? 4x50m dowolnym ? 2;16,40

 

22 października 2011 roku odbyły się cykliczne zawody pływackie w Płocku. W zawodach wzieło udział 23 naszych pływaków. Wszyscy startujący poprawili swoje wyniki. Zdobyliśmy kilka medali. Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Oliwia Dziarska – 50 m stylem dowolnym –  złoty medal

                                     – 50 m stylem klasycznym – złoty medal

2. Laura Urbanowicz – 50 m stylem klasycznym – srebrny medal

3. Julia Dziarska – 100 m stylem motylkowym – złoty medal

                                   – 100 m stylem klasycznym – brązowy medal

4. Michał Kulpa – 50 m stylem grzbietowym – brązowy medal

5, Patrycja Kowalewska – 100 m stylem grzbietowym – srebrny medal

6. Aleksandra Drzewiecka 100 m stylem grzbietowym – brązowy medal

Pełne wyniki w załączniku – Płocka Liga Pływania 2011

Wszystkim startującym gratulujemy wyników.

Zdjęcia będą zamieszczone w albumie fotograficznym.

ZAJĘCIA NA BASENIE W 22 WOJSKOWYM SZPITALU UZDROWISKOWO-REHABILITACYHNYM W CIECHOCINKU ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM ZAMIESZCZONYMW W ZAKŁADCE „ZAJĘCIA NA BASENIE”. ZAPRASZAMY RODZICÓW I DZIECI DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH.

  • W dniu 2 czerwca 2011 (w czwartek ) odbyła się coroczna impreza pn. Memoriał im. Zdzisława Komosińskiego w pływaniu dzieci i młodzieży.  Serdecznie zapraszamy na basen do 22 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnego w Ciechocinku.

NASI PŁYWACY WALCZYLI W KALISZU!

DNIA 19.03.2011 MŁODZI PŁYWACY Z CIECHOCINKA WZIĘLI  UDZIAŁ W SILNIE OBSADZONYCH ZAWODACH W KALISZU.  NA STARCIE STANEŁO PONAD 200 DZIESIĘCIOLATKÓW  Z  24 KLUBÓW,REPREZENTUJĄCYCH TAKIE MIASTA JAK: WARSZAWA, POZNAŃ, ŁÓDŻ, BYDGOSZCZ, KALISZ, PIŁA, KROTOSZYN, TORUŃ,  KŁOBUCK, OSTRÓW, CIECHANÓW, KIELCE, LEGNICA, KLUCZBORK.  CZWÓRKA DZIESIĘCIOLATKÓW Z CIECHOCINKA DZIELNIE WALCZYŁA O JAK NAJLEPSZE REZULTATY, BIJĄC WŁASNE REKORDY ŻYCIOWE.

BARDZO DOBRE 3. MIEJSCE I BRĄZOWY MEDAL ZDOBYŁA LAURA URBANOWICZ NA DYSTANSIE 50M  ST. KLASYCZNYM I 14. MIEJSCE NA 50M  ST. GRZBIETOWYM.

JULIA KLAMECKA -15. MIEJSCE NA 50M ST. MOTYLKOWYM

OLIWIA  DZIARSKA– 9, MIEJSCE  50M ST. KLASYCZNYM ORAZ 20. MIEJSCE-50M ST. DOWOLNYM.

MICHAŁ  KULPA ? 7. MIEJSCE ? 50M ST. GRZBIETOWYM, 14. MIEJSCE ?50M ST. DOWOLNYM
EFEKTY DOBREJ WSPÓŁPRACY MIĘDZY  OSiR CIECHOCINEK A KLUBEM UKS KURORT SĄ JUŻ WIDOCZNE NIE TYLKO W NASZYM MIEŚCIE, ALE RÓWNIEŻ W RYWALIZACJI Z DUŻYMI  MIASTAMI O WIELOLETNIEJ TRADYCJI PŁYWACKIEJ.

Tomasz Sikorski

  • CIECHOCIŃSCY PŁYWACY NA PODIUM W PŁOCKU !

26.03.2011r  W PŁOCKU ODBYŁY SIĘ ZAWODY PŁYWACKIE W KTÓRYCH WZIĘŁO UDZIAŁ 300 ZAWODNIKÓW Z ROCZNIKÓW 1996 I MŁODSI. OBECNE BYŁY KLUBY Z  CIECHANOWA, PŁOŃSKA, SIERPCA, SOCHACZEWA, WŁOCŁAWKA, INOWROCŁAWIA, WARSZAWY, PŁOCKA ORAZ CIECHOCINKA.

BARDZO UDANIE WALCZYLI NASI MŁODZI PŁYAWCY ZDOBYWAJĄC 5 MEDALI.

1.DZIARSKA OLIWIA – 50m DOWOLNY –  ZŁOTY MEDAL, 50m KLASYCZNY – ZŁOTY MEDAL

2. DZIARSKA JULIA – 100m MOTYLKOWY –  ZŁOTY MEDAL

3. URBANOWICZ LAURA – 50m KLASYCZNY – SREBRNY MEDAL

4. SZCZERBETKA MATEUSZ – 100m KLASYCZNY – BRĄZOWY MEDAL.

TUŻ ZA PODIUM ZNALEŻLI SIĘ: Kowalewska Patrycja- 4. miejsce – 100m grzb,  Klamecka Julia – 5. miejsce – 50m grzb, Drzewiecka Aleksandra – 5. miejsce – 100m grzb, Maćkowiak Michał – 5. miejsce – 50m mot.

Tomasz Sikorski

Zostaw Odpowiedź

Musisz się zalogować aby pisać komentarze.