Get Adobe Flash player

Archiwum dla grudzień 2013

ZAWODY ,,BIJEMY REKORDY” WE WŁOCŁAWKU 14.12.2013

W sobotę 14.12.2013 roku, na pływalni ,,Wodnik” we Włocławku odbyły się zawody pływackie. Wzięło w nich udział około 200 zawodników i zawodniczek z naszego regionu. Nasz klub reprezentowała cała grupa sportowa, jednak klasyfikacja najmłodszych obejmowała rocznik 2003 i starsi. Nasi zawodnicy z rocznika 2004 zajęli wysokie pozycje, ale żadnemu z nich nie udało się zdobyć medalu w rywalizacji ze starszymi.

Dziewięć  medali zdobyły dziewczęta: najlepiej z nich została sklasyfikowana Oliwia Dziarska zajmując dwa razy drugie miejsce  na 50 i 100 metrów stylem klasycznym.  Oprócz tego Oliwia zdobyła jeszcze dwa brązowe medale za 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem zmiennym, zajmując trzecie  miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt w swoim roczniku. Wiktoria Górecka była druga na 100 metrów stylem dowolnym i trzecia na 50 metrów stylem klasycznym. Natalia Nowak była druga na 100 metrów stylem zmiennym i trzecia na 50 metrów stylem motylkowym. Maria Klamecka zajęła trzecie miejsce w sprincie na 50 metrów stylem grzbietowym.

Często na podium stawali nasi pływacy. Klasyfikację generalną w swoim roczniku wygrał Mikołaj Pasternacki zdobywając pierwsze miejsce w sprincie na 50 metrów stylem dowolnym, drugie na 100 metrów tym samym stylem. Oprócz tego, Mikołaj zdobył jeszcze dwa medale w stylu grzbietowym- srebrny na 100 metrów i brązowy na 50 metrów. Michał Kulpa był pierwszy na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym , zajął 3 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i został sklasyfikowany na 3 miejscu w swoim roczniku. Łukasz Szczerbetka dwa razy był trzeci na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Michał Maćkowiak był drugi na 50 metrów i trzeci na 100 metrów stylem motylkowym. Kacper Stolarski był drugi na 100 metrów stylem zmiennym i  trzeci na 50 metrów stylem klasycznym. Radosław Świtoński był drugi na 50 metrów stylem motylkowym i trzeci na 50 metrów stylem grzbietowym.

Dla naszych pływaków były to ostatnie zawody w tym roku. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

DSC_5916 (1)Wloclawek 1DSC_5924Wloclawek2aWloclawek1a11111

MIKOŁAJ PASTERNACKI I MICHAŁ KULPA MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, OLIWIA DZIARSKA WICEMISTRZYNIĄ !!!!!!!!

Ogromny sukces odnieśli pływacy UKS,,Kurort” Ciechocinek , działającym przy  L.O. w Ciechocinku, podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko- Pomorskiego Szkół Podstawowych w pływaniu. Zawody odbyły się w czwartek 28 listopada w Bydgoszczy . Nasi zawodnicy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 w Ciechocinku, której są uczniami. Mikołaj Pasternacki wygrał rywalizację na 50 metrów stylem dowolnym i był drugi na 50 metrów stylem grzbietowym. Michał Kulpa wywalczył złoty medal w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym i był 5 na 100 metrów stylem zmiennym. Obaj zawodnicy znacznie poprawili swoje rekordy życiowe i dosłownie zdeklasowali swoich konkurentów.  Oliwia Dziarska zdobyła srebrny medal w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, walcząc z zawodniczkami o rok starszymi od siebie. Nasi mistrzowie pokonali zawodników ze szkół sportowych, którzy uczą się w klasach o profilu pływackim. Od kilku dziesięcioleci Ciechocinek nie miał mistrzów województwa szkół podstawowych w pływaniu. Ostatnie takie sukcesy odnosili zawodnicy w czasach, gdy młodzież trenował Zdzisław Komosiński. Klub UKS ,,Kurort” Ciechocinek z powodzeniem kontynuuje tamte tradycje. Osiągnięte sukcesy są wynikiem tysięcy godzin ciężkich treningów spędzonych na pływalni, oraz zaangażowania całego sztabu trenerskiego. Żadna szkoła podstawowa w naszym regionie nie może poszczycić się taką ilością mistrzów.

GRATULACJE.

P1110439DSC_9134

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MŁAWA

W dniach 23-24 listopada 2013roku, reprezentacja UKS ,,Kurort” Ciechocinek wzięła udział w bardzo prestiżowych zawodach w Mławie. Odbywają się one dwa razy w roku (wiosną i jesienią), i bierze w nich udział czołówka młodych pływaków z całego kraju. Pierwszego dnia zawodów w pierwszym bloku przeprowadzane są eliminacje do finałów sprintów na 50 metrów w poszczególnych stylach, które odbywają się wieczorem. O poziomie zawodów  może świadczyć fakt, że w eliminacjach do poszczególnych stylów rywalizowała ponad setka zawodników w każdym. Do finałów kwalifikowała się tylko szóstka najlepszych z każdego rocznika. Wyścigi finałowe miały bardzo uroczystą oprawę będącą połączeniem światła, muzyki i przedstawieniem finalistów. Bardzo dobre wyniki osiągnęli najmłodsi pływacy z rocznika 2004.

Leon Pańka -1 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym , 5 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym i 4 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym-najlepszy zawodnik z rocznika 2004.

Jakub Gotowicz- 1 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym i 6 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym.

Stanisław Milewski -2 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym, 3 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym i 3 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym – 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej chłopców rocznik 04.

Ich starsze koleżanki  i koledzy również świetnie pływali.

Oliwia Dziarska- 1 miejsce w  wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym, 2 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym i 2 miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym- 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej dziewcząt rocznik 2002.

Wiktoria Górecka – 6 miejsce w finale wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym.

Mikołaj Pasternacki- 2 miejsce w finale wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, 4 miejsce w finale wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym i 5 miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym.

Michał Kulpa- 2 miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym, 3 miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym i 5 miejsce w finale wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym.

W wyścigach na 50 i 100 metrów stylem klasycznym tuż za podium uplasował się Łukasz Szczerbetka.

W klasyfikacji drużynowej UKS ,, Kurort” Ciechocinek  zajął 10 miejsce na 30 klubów biorących udział w  zawodach.

Gratulacje.

IMG_5767IMG_5768

IMG_5749IMG_5755

IMG_5746

 

 

 

Najnowsze komentarze
    Kategorie
    Ciekawe linki:
    http://osir.ciechocinek.pl/