Get Adobe Flash player

Archiwum dla marzec 2015

MIKOŁAJ PASTERNACKI I MICHAŁ KULPA FINALISTAMI MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W PŁYWANIU

Mikołaj Pasternacki i Michał Kulpa – zawodnicy UKS ,, Kurort” Ciechocinek są pierwszymi wychowankami klubu, którzy wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Zawody odbyły się w dniach 06-08 marca na przepięknym obiekcie ,,Aquasfery” w Olsztynie. Rywalizowało w nich około 700  czternastolatków, którzy reprezentowali 141 klubów z całego kraju. Podczas trzydniowych zmagań na 25 metrowej pływalni  rozegrano wszystkie konkurencje.

Mistrzostwa Polski są najważniejszymi zawodami pływackimi, gdyż uczestniczą  w nich wszyscy najlepsi pływacy . Rano przeprowadza się wyścigi eliminacyjne. Najszybszych dwudziestu zawodników w poszczególnych konkurencjach kwalifikuje się do finałów rozgrywanych po południu. Pierwsza dziesiątka (najlepsze czasy uzyskane w eliminacjach) rywalizuje w finale,,A”, a pozostali  uczestniczą w finale,,B”.

Nasi zawodnicy mogą uważać swoje występy za bardzo udane. Podczas zawodów poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe, oraz zajęli bardzo wysokie lokaty.

Mikołaj Pasternacki dwa razy dostał się do finału ,,B” w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. W finałach zajął 18 miejsce w stylu dowolnym i 15 stylem grzbietowym.

Michał Kulpa udanie przeszedł eliminacje we wszystkich swoich czterech startach. Pierwszego dnia dostał się do finału,,B” w wyścigu na 200 merów stylem grzbietowym(13 miejsce).  W finale popłynął najszybciej i ostatecznie zajął 11 miejsce. W kolejnym dniu był 8  w eliminacjach na 50 metrów stylem grzbietowym i dostał się do finału ,,A” w którym był dziesiąty. W ostatnim dniu zawodów  Michał przeszedł eliminacje w wyścigach na 100 metrów stylem grzbietowym i zmiennym. W finale,,B”  był 17 w stylu zmiennym i 18 w stylu grzbietowym.

Są to największe sukcesy sportowe tych zawodników. Na początku lipca odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski i życzymy im równie udanych startów. Dzięki dobrym wynikom naszych pływaków Ciechocinek coraz częściej kojarzony jest jako miejsce, gdzie nauka pływania dzieci prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie.

IMG_6869IMG_6855

Najnowsze komentarze
    Kategorie
    Ciekawe linki:
    http://osir.ciechocinek.pl/