Get Adobe Flash player

Archiwum dla maj 2015

UWAGA!!!

W DNIACH  od 3 CZERWCA (ŚRODA PRZED BOŻYM CIAŁEM)  do 6 CZERWCA  ZAJĘCIA Z PŁYWANIA NIE ODBĘDĄ SIĘ.

ZAJĘCIA ROZPOCZNĄ SIĘ PONOWNIE 8 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK) ZGODNIE Z HARMONOGRAMEM.

JEDENASTOLATKOWIE ,,KURORTU” WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA !!!

W dniach 22/23 maja 2015 roku na pływalni w Bydgoszczy rozegrano etap ,, Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Pływackich Dzieci 10 i 11-letnich”. Są to zawody rangi centralnej, które mają wyłonić najbardziej uzdolnione dzieci w pływaniu i jednocześnie mistrzostwa województwa. Premiowanych jest pierwszych sześciu najlepszych pływaków okręgu w poszczególnych konkurencjach.

Klub ,,UKS” Kurort Ciechocinek reprezentowali zawodnicy: Filip Matusiak, Igor Stroksztejn, Leon Pańka, Kamil Broda, Jakub Gotowicz i Stanisław Milewski. Pierwszego dnia zawodów Filip Matusiak zajął czwarte miejsce w rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym. Stanisław Milewski był piąty  w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. Największy sukces w tym dniu odniosła sztafeta w składzie: Stanisław Milewski, Igor Stroksztejn, Leon Pańka i Filip Matusiak, która wywalczyła srebrne medale w wyścigu na dystansie 4×50 metrów stylem zmiennym.

Drugiego dnia zawodnicy kolejny raz udowodnili że są w dobrej formie pływackiej. W rywalizacji na 100 metrów stylem klasycznym Filip Matusiak zdobył srebrny medal, Igor Stroksztejn  brązowy,  Jakub Gotowicz uplasował się na czwartym miejscu. Ostatnią konkurencją  zawodów był wyścig sztafetowy 4×50 metrów stylem dowolnym. Nasz zespół w składzie: Stanisław Milewski, Kamil Broda, Filip Matusiak i Leon Pańka zajęli w nim drugie miejsce i tym samym zostali podwójnymi wicemistrzami województwa w wyścigach sztafetowych. Jest to ogromny sukces klubu, a młodzi pływacy są kolejnym pokoleniem wychowanków  zdobywającymi dla Ciechocinka medale mistrzostw województwa.

Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy kolejnych udanych startów.

IMG_7005IMG_7018IMG_6997IMG_6994

LĘBORK 16.05.2015 – ,,V MEMORIAŁ PŁYWACKI STANISŁAWA UBY”

Piątka zawodników z Ciechocinka wzięła udział w zawodach pływackich rozegranych w sobotę 16.05.2015 roku w Lęborku. Startowało w nich około pięciuset pływaków, którzy reprezentowali 18 klubów z północnej Polski.

Nasi zawodnicy kolejny raz pokazali, że są w dobrej formie i zajęli wysokie miejsca podczas rywalizacji. Oliwia Dziarska wygrała rywalizację dziewcząt trzynastoletnich w konkurencji na 100 metrów stylem klasycznym i była trzecia w stylu dowolnym na tym samym dystansie. Bartosz Żuchowski zdobył brązowy medal w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym wśród chłopców trzynastoletnich. Michał Kulpa i Mikołaj Pasternacki klasyfikowani byli w kategorii open i konkurowali ze starszymi od siebie rywalami. Pomimo to wywalczyli oni dwa brązowe medale. Michał był trzeci na 100 metrów stylem zmiennym, a Mikołaj wywalczył swój medal w konkurencji na 100 metrów stylem grzbietowym.

Wszystkim  zawodnikom serdecznie gratulujemy udanego startu.

 

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława 25/26.04.2015

Po raz kolejny na pływalni w Mławie rozegrano ,, Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława”. W tegorocznej wiosennej edycji rywalizowało około 450 młodych pływaków, reprezentujących 39 klubów z całej Polski. Do Mławy pojechała dziesiątka zawodników UKS ,,Kurort” Ciechocinek. Praktycznie wszyscy poprawili swoje dotychczasowe rekordy i zajęli bardzo dobre miejsca.

W wyścigach na 50 metrów  w poszczególnych konkurencjach finaliści wyłaniani są na podstawie najlepszych czasów uzyskanych podczas eliminacji i wszystkim naszym pływakom udało się dostać do finałów.

Wiktoria Górecka zdobyła brązowy medal w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym.

Oliwia Dziarska trzy razy stawała na najwyższym stopniu podium wygrywając rywalizację w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym i klasycznym i 100 metrów stylem zmiennym. Oprócz tego nasza zawodniczka wywalczyła srebro w stylu klasycznym na dystansie 100 metrów. Dzięki temu Oliwia wygrała klasyfikację generalną dziewcząt trzynastoletnich i otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki zawodów.

Stanisław Milewski był drugi w kategorii chłopców jedenastoletnich na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. W tej samej kategorii wiekowej Leon Pańka zdobył dwa  medale wygrywając finał wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym i zajmując drugie miejsce w sprincie na 50 metrów stylem grzbietowym. Komplet medali różnych kolorów przywiózł z Mławy Filip Matusiak zdobywając: złoto za wyścig na 100 metrów stylem zmiennym, srebro za 100 metrów stylem klasycznym i brąz za rywalizację na 50 metrów stylem motylkowym. W kategorii chłopców dwunastoletnich Bartosz Żuchowski wywalczył  srebrny medal   w wyścigu  na 50 metrów stylem klasycznym i był trzeci na 50 metrów stylem motylkowym. Pięć medali w pięciu startach wywalczył Michał Kulpa zdobywając odpowiednio dwa złote medale za wyścigi na 200 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem zmiennym, srebro za drugie miejsce w  konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym i  dwa razy brąz w finale sprintów na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym.

Osiągnięte wyniki pozwoliły zająć wysokie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej klubów biorących udział w zawodach.

Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

IMG_6916IMG_6931

IMG_6929IMG_6935IMG_6914

 

 

Najnowsze komentarze
    Kategorie
    Ciekawe linki:
    http://osir.ciechocinek.pl/