Get Adobe Flash player

Archiwum dla listopad 2015

OLIWIA DZIARSKA I MICHAŁ KULPA MEDALISTAMI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PŁYWANIU.

Czwórka zawodników UKS,, Kurort” Ciechocinek reprezentowało swoje szkoły podczas finału wojewódzkiego szkół gimnazjalnych w pływaniu, rozegranych 17 listopada w Toruniu. W rywalizacji mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół gimnazjalnych województwa urodzeni w latach 2000, 2001 i 2002. W tegorocznych zmaganiach rywalizowały dwadzieścia cztery szkoły.

Oliwia Dziarska jest uczennicą pierwszej klasy  Niepublicznego Gimnazjum w Ciechocinku utworzonego przy liceum ogólnokształcącym i wywalczyła dla swojej szkoły trzecie miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym i  piąte miejsce w sprincie na 50 metrów stylem dowolnym.

Wiktoria Górecka, Mikołaj Pasternacki i Michał Kulpa reprezentowali  Publiczne Gimnazjum w Ciechocinku. Wiktoria zajęła siódme miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym. Mikołaj Pasternacki dwa razy był czwarty w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. Michał Kulpa został podwójnym wicemistrzem województwa w rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem zmiennym.

IMG_0769IMG_0809

 

MŁAWA 14-15.11.2015 r. ,,Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława”

Tradycyjnie już pływacy ,,Kurortu” pojechali do Mławy, gdzie w ciągu dwóch dni rywalizacji mogli sprawdzić swoją pływacką formę i porównać ją z poziomem przygotowań rówieśników z innych rejonów kraju. W zawodach wzięło udział około pięciuset zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali dwadzieścia siedem klubów z Polski i Ukrainy. Dziewięcioro pływaków ,,Kurortu” Ciechocinek pokazali wysokie rezultaty , zdobywając w Mławie dwadzieścia medali i zajmując dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej klubów biorących udział w zawodach.

Wyścigi na dystansach 50 metrów rozgrywane są w pierwszym dniu zawodów podczas porannych eliminacji, w których pierwszych sześciu zawodników w poszczególnych rocznikach bierze udział w finałowych wyścigach rozgrywanych po południu.  Nasi pływacy udanie przeszli eliminacje i dostali się do finałów.

Oliwia Dziarska wygrała finały wyścigów na 50 metrów stylem dowolnym i klasycznym, oraz była trzecia w rywalizacji na 100 metrów stylem zmiennym. Czas uzyskany w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym  daje Oliwii siódme miejsce w aktualnym rankingu ogólnopolskim czternastolatek.

Kamil Broda był szósty w finale sprintu na 50 metrów stylem dowolnym. Bartosz Żuchowski zajął  drugie miejsce w finale na 50 metrów stylem klasycznym. Leon Pańka zdobył pięć  medali wygrywając finał wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym i zajmując drugie miejsca  na 100 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, oraz dwa razy był trzeci: na 50 metrów stylem dowolnym i sztafecie    4 x 50 metrów stylem dowolnym. Oprócz niego w sztafecie płynęli: Filip Matusiak, Bartosz Żuchowski i Stanisław Milewski. Najwyżej sklasyfikowanym jedenastolatkiem z Ciechocinka został Filip Matusiak zdobywając pięć medali w wyścigach indywidualnych, co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej jedenastolatków. Filip wygrał rywalizację na 200 metrów stylem dowolnym, dwa razy był drugi na 100 metrów stylem klasycznym i zmiennym i dwa razy stawał na trzecim stopniu podium za wyścigi na 50 metrów stylem klasycznym i motylkowym.

Wśród chłopców czternastoletnich  Mikołaj Pasternacki zdobył brązowy medal w finale sprintu na 50 metrów stylem dowolnym. Pięć medali zdobył Michał Kulpa.  Dwa razy odbierał złote medale za wyścigi na 200 metrów stylem grzbietowym i  finał 50 metrów stylem dowolnym i trzy razy wywalczył  srebro w  konkurencjach: 50 i 100 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem zmiennym. Michał zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej czternastolatków, a wynik na 100 metrów stylem grzbietowym  jaki uzyskał podczas zawodów  daje mu siódme miejsce w aktualnym rankingu ogólnopolskim piętnastolatków.

 

Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

IMG_0752IMG_0753IMG_0660IMG_0638IMG_0764IMG_0739IMG_0869IMG_0901

11 listopada (środa) jest dniem wolnym od zajęć z pływania.

ZAWODY PŁYWACKIE ,,Z DELFINEM DO RIO de JANEIRO” TORUŃ 24.10.2015 r.

Około sześciuset młodych adeptów pływania z 33 klubów  rywalizowało na basenie uniwersyteckim w Toruniu. Zawody rozegrano w dwóch blokach startowych. W porannych startach pływały dzieci z roczników 2004-2007, a po południu rywalizowali ich starsi koledzy i koleżanki z roczników 2003- 1999. Nasz klub reprezentowało dwudziestu trzech zawodników zajmując wysokie lokaty. Filip Matusiak zajął trzecie miejsce w sprincie na 50 metrów w stylem klasycznym i swój drugi brązowy medal wywalczył w sztafecie 4×50 metrów razem z klubowymi kolegami: Leonem Pańką, Kamilem Brodą i  Stanisławem Milewskim. Michał Kulpa uplasował się na  trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej chłopców zdobywając brązowy medal  w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym i srebrny na 200 metrów stylem zmiennym. Dla większości były to pierwsze starty w nowym sezonie, a niektórzy po raz pierwszy w życiu wzięli udział w zawodach pływackich.

Wszystkim gratulujemy udanych startów i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Najnowsze komentarze
    Kategorie
    Ciekawe linki:
    http://osir.ciechocinek.pl/