Get Adobe Flash player

Archiwum dla sierpień 2017

UWAGA!!!

Na zajęcia z pływania wracamy 11 września zgodnie z tegorocznym harmonogramem zajęć (tzn. przychodzimy  w te same dni i godziny jak przed wakacjami). Nie trzeba ponownie zapisywać dzieci – są one przepisane  automatycznie. W sprawach zmiany godzin zajęć dziecka proszę o kontakt osobisty na basenie od 11.09

Na pierwszych zajęciach dziecka należy uregulować zaległe składki, tylko uregulowanie składek jest podstawą kontynuacji nauki pływania przez dziecko od września.

Zapisy do nowych grup – początkujących,  dla dzieci z rocznika 2009, 2010, 2011, 2012  odbędą się 23 września od godziny 9.00 rano wyłącznie  telefonicznie u Agnieszki Paczek tel 601 275 284. Decyduje kolejność zgłoszeń. Składki członkowskie dla dzieci z Ciechocinka wynoszą 60zł/miesiąc a dla dzieci z okolic 90zł/miesiąc. Zajęcia odbywają się na basenie w 22 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo –  Rehabilitacyjnym w Ciechocinku.

RZEWNICA 2017 – Zdjęcia z obozu w Albumie fotograficznym

RZEWNICA 2017 – relacja

Relacja z obozu w Rzewnicy 2017

Dzień I

Przejazd z Ciechocinka do Rzewnicy przebiegł bez najmniejszych problemów. Po drodze mijaliśmy wiele wiatrołomów. Na miejscu byliśmy ok. godz. 17.30. Później rozlokowanie w domkach. Przed kolację spotkanie organizacyjne, zapoznanie z regulaminem, podział na grupy i wybór Rady Obozowej. O godzinie 19.00 kolacja.  Po kolacji zapoznanie z plażą, gry i zabawy rekreacyjne do 21.00.

Dzień 2

Deszcz, deszcz, deszcz. Deszczowy poranek zniszczył nasze plany kajakowe. W świetlicy dokonaliśmy wyboru nazw grup domkowych, wykonaliśmy prace plastyczne związane z tematyką obraną przez mieszkańców poszczególnych domków. Po obiedzie znowu deszcz, długotrwała ulewa, która zmusiła nas do pobytu w świetlicy ośrodka. Przygotowaliśmy się do wieczornej zabawy… oczywiście w świetlicy. Jutro zapowiadają słoneczny dzień i z nadzieją czekamy do pięknego poranka.

Dzień 3

Rano poranny rozruch i śniadanie. Do południa wygrzewaliśmy się na plaży w promieniach upragnionego słoneczka. Starsza grupa popłynęła kajakami zwiedzać odległe zakątki jeziora ok. 5 km. Młodsi uczestnicy również opłynęli fragment jeziora ucząc się wiosłowania, zwrotów kajakiem i trzymania właściwego kursu. Po południu pływanie dla chętnych oraz gry i zabawy na plaży a wieczorem zajęcia rekreacyjne siatkówka, ringo, kometka i piłka nożna.

Dzień 4 i 5

Świetna pogoda nie pozwoliła nam siedzieć w ośrodku. Odbyliśmy pieszą wędrówkę do Rzeczenicy. Leśne dukty doprowadziły nas do centrum miasta. Mogliśmy uzupełnić zapasy napoi i chrupek. Starsza grupa zaliczyła spływ Brdą przez najpiękniejszy ( może nie najłatwiejszy) zakątek Rezerwatu Przyrody od stanicy Folbryk do jeziora Szczytno. Młodsza grupa szlifowała umiejętności w wiosłowaniu po jeziorze Szczytno, zwiedzając najpiękniejsze zakątki. Wieczorem gry i zabawa przy ognisku, połączona z pieczeniem kiełbasek i grilowaniem. Zwiedzaliśmy ścieżkę edukacyjną Bukowa Dolina gdzie poznaliśmy lokalne informacje dotyczące roślin i zwierząt żyjących w okolicy jeziora Szczytno i Brdy. Kąpiele w wodzie i plażowanie to również przyjemności, które w tych dniach były w naszym zasięgu z uwagi na bardzo dobrą pogodę. Skorzystaliśmy również z rowerów wodnych i motorówki zwiedzając odleglejsze rejony jeziora. Rozpoczęliśmy turnieje obozowe w badmintona, w ringo oraz strzelecki. A wieczorami dyskoteka przy ognisku i świetna zabawa do późnego wieczora.

Dzień 6

Rozpoczął się turniej eliminacyjny w badmintona oraz turniej trójek  w ringo. Po południu plażowanie. Kąpiel w jeziorze dla chętnych uczestników. Można było skorzystać z pływania rowerem wodnym i motorówką. Wieczorem przy ognisku odbył się pokaz mody obozowej a później wszyscy własnoręcznie mogli upiec przy ognisku kiełbaski i się nimi delektować.

Dzień 7

Następnego dnia od rana pogoda niepewna, dlatego odbyły się gry terenowe – tzw. podchody. Zabawa była świetna. Doszliśmy na punkt widokowy Kaczy Dołek. Popołudniu plastyczne zajęcia w świetlicy wymusił deszcz. Po kolacji ulewa i burza położyły nas do łóżek.

Dzień 8

Znowu deszczowy dzień. Przed południem zabawy integracyjne w świetlicy. Po południu kalambury a wieczorem dyskoteka..

Dzień 9

Rozpoczęliśmy od przygotowań do chrztu i rozegraniu finałów w badmintona. Chrzest odbył się na plaży. Przybył Neptun a całą ceremonię nadzorowały Nimfy i Diabły. Neptun od dwóch lat prawie się nie zmienił tylko trochę zeszpetniał.

Dzień 10

Podsumowanie obozu. Wręczenie nagród. Pakowanie i pożegnanie z kierownictwem, przyjaciółmi i obsługą ośrodka w Rzewnicy. Po drodze zwiedzanie mini ZOO w Człuchowie i przejazd do Ciechocinka. Szczęśliwy powrót i powitanie rodziców.

OBÓZ SPORTOWO – REKREACYJNY RZEWNICA 20017r

UWAGA ! Zebranie rodziców dotyczące obozu w Rzewnicy odbędzie się 08.08.2017r (WTOREK) o godz. 16.30 – sala gimnastyczna przy L.O. w Ciechocinku.

  • sprawy różne
Najnowsze komentarze
    Kategorie
    Ciekawe linki:
    http://osir.ciechocinek.pl/